1994 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Kurulduğu günden bugüne kadar daima Avrupa’nın en büyük zımpara üreticilerini tedarikçi olarak seçen firmamız, yine bu tedarikçilerde 2013 yılından itibaren kendi markasıyla ürünleri kendi talepleri doğrultusunda geliştirerek ürettirmekte ve çeşitli Avrupa ülkelerine ihraç etmektedir.

     Tesislerinde modern zımpara makinalarını kullanarak geniş ve dar bantlar, dairevi, vidalı, pliseli ve saplı moplar, soft rulo zımparalar,cırtlı, yapışkanlı zımparalar, spira bant zımparalar v.b ürünleri kendi modern tesislerinde üretmektedir.

     Ayrıca aşındırıcı ürünlerin yanında Zımpara makineleri, Yapı kimyasalları, Tek ve çift taraflı bantlar, İş güvenliği ürünleri konusunda da sektörün önde gelen firmalarının tedarikçiliğini yapmaktadır.

     Firmamız ISO 9001; 2008 Kalite belgesine sahip olarak, kaliteli ürün hızlı servis ve satış sonrası müşteri memnuniyetini ilke edinmiştir.

     Esbant dünyadaki gelişmeleri yakından takip ederek, son teknoloji ürünleri, modern tesislerde işleyerek, müşterinin her zaman en yakın çözüm ortağı olmayı kendisine ilke edinmiştir.